A legnépszerűbb kollégákat díjaztuk

2024.02.23. | olvasási idő: 6 perc.

Nem lehet eléggé hangsúlyozni a jó munkahelyi légkör fontosságát. Tekintve, hogy a legtöbben a munkaidőnket, vagyis a napunk egy jelentős részét olyan munkahelyen töltjük, ahol másokkal együtt dolgozunk, ezért fontos, hogy az optimális munkavégzési feltételek mellett, amilyen a bérezés, az egyéb juttatások, az üzemi étkezde felszereltsége és egyéb hasonló tényezők mellett jól érezd magad a munkahelyeden.

A kollegialitás, a dolgozók közötti viszony egy komplex kérdéskör, különösen az utóbbi időben, amikor négy különböző nemzedék dolgozik együtt. Ők a baby boomerek, vagyis az 1946 és 1964 között születettek, az X-generáció, vagyis azok, akik 1965 és 1976 között jöttek a világra, az Y-generáció, vagyis az 1977 és 1995 között születettek, valamint a Z-generáció, akik 1995 után jöttek világra. Ráadásul, néhány éven belül munkaképesek lesznek az Alfa nemzedék tagjai is, vagyis azok, akik 2010-ben és azt követően születtek.

Különösen nagy a szakadék az 1995 előtt és után született nemzedékek képviselői között. Az utóbbiak azok, akik már szinte beleszülettek a digitalizált világba, ezért gyakran a munkahelyen is nehezebben tudnak összekovácsolódni, egymást megérteni az idősebb és fiatalabb nemzedékek tagjai. Éppen ezért fontos odafigyelni rá, hogy egy ilyen helyzetben is fejlődjön a vállalaton belül a kollegialitás.

Mitől lehetsz jó kolléga?
Ilyen generációs helyzetben pedig számos elem határozza meg, hogyan lehetsz jó kolléga. Ehhez adunk néhány tanácsot.

  • Tiszteld a kollégáidat. Tartsd szem előtt a munkatársad tőled eltérő szokásait, mentalitását és ennek megfelelően kommunikálj vele.
  • Kerüld a kellemetlen témákat. Ne hozz szóba olyan témákat, amelyek esetleg a munkatársad számára kellemetlenek lehetnek, vagyis legyél tapintatos.
  • Építs ki egy megbízhatóságon alapuló kapcsolatot. Amíg nem ismeritek meg egymást és nem kovácsolódtok össze, figyelmesen ki kell építeni a megfelelő bizalmat, hogy mindketten tudhassátok, számíthattok egymásra.
  • Fejleszd az érzelmi intelligenciádat. Az érzelmi intelligencia, vagyis az EQ egy fontos képesség, ha megfelelő szinten van, akkor felismerheted a másik érzéseit, hangulatát és annak megfelelően tudsz kommunikálni.

 

A legjobb kollégák elismerése
Mi, itt a Tisza Automotive vállalatnál egyebek mellett a kollegialitásra is odafigyelünk. Ezen a téren számos akciónk van, igyekszünk mindent megtenni, hogy a kollégák között egy bizalmi, esetleg baráti viszony alakuljon ki, hogy azt érezzék, számíthatnak egymásra.

Az év végén volt egy nagyszabású nyereményjátékunk, amelynek keretében kollégáink hétről hétre különböző kérdésekre válaszolhattak a vállalattal, a munkával kapcsolatban. Illetve, az egyik kérdés arra vonatkozott, hogy jelöljék meg kedvenc munkatársukat. Erre a kérdésre is nagyon sok válasz, javaslat, jelölés érkezett.

Mi ezeket összesítettük és a 10 legtöbb jelölést kapott kollégát egy szerény elismeréssel ajándékoztuk meg, ezzel is felhívva a figyelmet a kollegiális viszony fontosságára.